Wyobraźmy sobie kulę śniegu, która tocząc się rośnie. Tak nazywamy postacie typu Katarina oraz Evelynn, które polegają na zdobytych (najlepiej jak najwcześniej) zabójstwach. Wraz z kolejnymi zdobywanymi fragami ich przewaga rośnie i rośnie, a w pewnym momencie będą w stanie zrobić gierkę 1v9. Chcąc poprawić swoje umiejętności w League of Legends, musimy nauczyć się jak zdobywać przewagi, a także jak ją utrzymać i zwiększyć. Więc nasuwa się pytanie, kiedy i jak snowballować?

 

1. Roaming

Przemieszczanie się po mapie jest świetnym sposobem na zdobywanie niezbędnych zabójstw. Szczególnie wtedy, gdy zostaliśmy skontrowani przez przeciwnika i nie będziemy w stanie zabić jego bohatera. Roaming może jednak okazać się ciężki do wykonania w przypadku przeciwnika z dobrym pushem. Jednakże postarajmy się wolno przepchać linię, żeby stworzyć dużą falę minionów, która zajmie trochę czasu naszemu oponentowi. Gdy już to zrobimy, to rzućmy okiem na mini mapę i podejmijmy szybką decyzję gdzie się udać. Jeżeli nie ma gdzie zroamować, bo nasi sojusznicy pushują swoje linie, to możemy wspomóc dżunglera lub zresetować się w bazie i kupić chociażby totem kontroli. Roam nie będzie również dobrym pomysłem, gdy nasi sojusznicy mają mniej zdrowia niż przeciwnicy. Starajmy się schodzić na linie gdzie wrogowie mają trochę mniej zdrowia, żeby zdobyć pewnie zabójstwa.

2. Robić Objectivy (Baron/Herald, Smoki, Wieże)

Jeżeli mamy prio na swojej linii i widzimy, że nasi sojusznicy z sąsiedniej linii również mają prio, to możemy śmiało pingować na Smoka lub Barona/Heralda. Jeśli je weźmiemy, to zdecydowanie zdobędziemy przewagę nad przeciwnikami. Dobrze jest pingować na dany objective znacznie wcześniej, żeby nasz dżungler też tam miał czas dojść. Nie chcemy się znaleźć w sytuacji, że wrogi dżungler bez większego problemu zabiera nam objective. Chcemy też zawsze mieć wizję na Smoku oraz Baronie/Heraldzie i w razie potrzeby zejść tam jako drużyna i zabić wrogów, którzy chcą to zrobić.

3. Manipulowanie Minionami

Będąc tym silniejszym na linii zdecydowanie powinniśmy posunąć się do zmanipulowania fali minionów tak, że będzie ona nam sprzyjać. Po zabiciu przeciwnika spushujmy linię pod samą wieżę żeby nasz przeciwnik tracił jak najwięcej. Gdy jesteśmy bliscy zniszczenia wrogiej wieży, ale jest przy niej jeszcze sporo minionów, to powstrzymajmy się od dobicia jej i pozwólmy wieży je dobić. Pomoże nam to w odcięciu przeciwnika od złota i doświadczenia

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]