Farmienie

Farmienie,  to jednen z najważniejszych aspektów w grze w League of Legends. Farmienie to nic innego jak dobijanie minionów, jeżeli jesteś dżunglerem to potworów, w celu zdobywania złota oraz doświadczenia. Im więcej dobijamy minionów, tym więcej zarobimy. Dzięki odpowiedniej ilości złota będziemy w stanie kupić przedmioty, które pomogą nam w pokonaniu naszych przeciwników. Miniony zaczynają pojawiać się w 1:05 i odradzają się co 30 sekund. Fale minionów zawierają od 6 do 7 minionów, a wartość minionów wzrasta z czasem.

Fala minionów składa się z 3 melee (walczących na bliski dystans, wart 19.8 (+0.2 co 90 sekund) sztuk złota), z 3 casterów (walczących na dystans, wart (14.8 (+0.2 co 90 sekund) sztuk złota). Co jakiś czas pojawia się także dodatkowy, oblężniczy minion (wart 40 (+0,5 co 90 sekund) sztuk złota), który jedzie na armacie. Przez pierwsze 20 minut pojawia się on co 3 fale, po 20 minucie pojawia się co 2 fale, a po 35 minucie w każdej fali. Co 90 sekund fale minionów stają się silniejsze, a każdy z typów otrzymuje inne statystyki. Miniony zadają 50% zwiększonych obrażeń wieżom, a bohaterom 40% zredukowanych obrażeń. Istnieje jeszcze jeden rodzaj miniona, który pojawia się tylko wtedy, gdy zostanie zniszczony któryś z inhibitorów (jeżeli zniszczone są wszystkie inhibitory, to w każdej fali będą dwa takie miniony). Wspomniane miniony to superminiony, które idą na przedzie fali (warte 40 (+1 co 180 sekund) sztuk złota). Superminiony mają minusową odporność na magię, więc dobrze jest zlecić magom niszczenie ich.

Zadawanie minionom śmiertelnych uderzeń minionom nazywamy “last hitowaniem”, jest to jedna z ważniejszych i przydatniejszych umiejętności w League of Legends. Każde zabicie miniona będzie odnotowywane w tabeli jako “Creep Score” (CS), to przedstawia naszą całkowitą farmę. Większość bohaterów używa podstawowych ataków swoich postaci do dobijania minionów, jednakże niektóre postacie, szczególnie magowie zwykle posiadają umiejętności, które kosztują ich mało many w celu egzekucji minionów, niektórzy nawet po udanym dobiciu miniona odzyskują manę.

Zdarza się i tak, że jesteśmy zmuszeni do farmienia pod wieżą. Wtedy powinniśmy pamiętać, że blisko-dystansowe miniony atakujemy po dwóch uderzeniach wieży (jeśli miały pełne życie), a daleko-dystansowe miniony atakujemy najlepiej po jednym uderzeniu wieży. Farmienie pod wieżą jest dość skomplikowane i trzeba się przyzwyczaić zarówno do swojej postaci jak i obrażeń wieży. W początkowej fazie gry, nie mając przedmiotów, to zadanie jest jeszcze bardziej utrudnione, przez nasze niskie obrażenia.

Wczesna faza gry (tzw. Laning phase) to najbezpieczniejsza faza do farmienia, ponieważ każdy zaczyna na równi. Jednakże to właśnie ta faza gry, gdy wrogi dżungler może nam najbardziej zaszkodzić.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]