Aphelios, Broń Wiernych

Aphelios, Broń Wiernychczyli kolejna z trudniejszych, o ile nie najtrudniejszych postaci w League of Legends. Zdecydowanie nie nadaje się on dla początkujących graczy, no chyba, że ktoś lubi wyzywania. W takim wypadku trzeba się uzbroić w stalowe nerwy i cierpliwość. Aphelios posiada cały arsenał broni, a każda robi co innego. Co ciekawe jako jedyna postać w League of Legends, nie posiada umiejętności pod “E”.  

 

Umiejętności

Pasyw – Zabójca i Wieszczka

Pasyw - Zabójca i Wieszczka

Aphelios korzysta z 5 broni. W tym samym czasie ma do wyboru dwie bronie, główną oraz dodatkową. Każda z broni w jego arsenale ma inne podstawowe ataki, a także cechuje je inna umiejętność do użycia. Ataki, jak i umiejętności zużywają amunicję obecnie używanej przez Apheliosa broni. Gdy skończy się amunicja w danej broni, to zostaje ona zmieniona na następną. Na początku zaczyna grę z Calibrum oraz Severum, a następne w kolejce są Gravitum, Infernum i Crescendum. Kolejność może ulec zmianie, zależnie od używania broni. Każda z broni ma w magazynku 50 naboi, które są zużywane wraz z podstawowymi atakami oraz umiejętnościami castowanymi przy pomocy “Q”. Zdobywając poziomy Aphelios może jedynie rozdawać punkty w bonusowe obrażenia fizyczne, prędkość ataku lub przebicie pancerza.  

  • Bonusowe obrażenia fizyczne: 4/8/12/16/20/24% 
  • Bonusowa prędkość ataku: 6/12/18/24/30/36% 
  • Przebicie pancerza: 2/4/6/8/10/12% 

Q – Zdolności Broni

Q - Zdolności Broni

Aphelios ma do zaoferowania 5 różnych umiejętności pod tym klawiszem, a każda z nich jest zależna od używanej obecnie broni. “Q” można użyć dopiero od 2 poziomu. 

  • Calibrum (Karabin) – oddawane są z niego strzały dalekodystansowe, które oznaczają cel i umożliwiają następny strzał z bardzo dużej odległości. 

Calibrum (karabin)moonshot

  • Severum (Pistolet-Kosa) – sprawia, że Aphelios porusza się szybciej, a jego ataki go leczą. 

Severum (pistolet-kosa)onslaught

  • Gravitum (Działo) – strzały z tej broni spowalniają przeciwników, a użycie umiejętności sprawia, że zostają oni unieruchomieni. 

Gravitum (działo)binding eclipse

  • Infernum (Miotacz Ognia) – atakuje wrogów na obszarze w kształcie stożka. 

Infernum (miotacz ognia)duskwave

  • Crescendum (Czakram) – ustawia wieżyczkę, która strzela za pomocą drugiej broni. 

Crescendum (czakram)sentry

W – Faza

W - Faza

Aphelios zmienia broń. 

E – System Kolejkowania Broni 

Aphelios nie posiada umiejętności pod tym przyciskiem. Zamiast tego, pokazuje się w tym miejscu kolejna broń jaką Aphelios otrzyma, wraz z wyczerpianiem się jednej z obecnie posiadanych broni. 

R – Warta w Świetle Księżyca

R – Warta w Świetle Księżyca

Czas Odnowienia: 120/110/100 sekund

Koszt: 100 many

Zasięg: 1300j.

Aphelios wystrzeliwuje sporej wielkości pocisk, który wybucha w kontakcie z wrogim bohaterem. Ponadto nakłada efekt broni głównej.  

 

Maxowanie umiejętności

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
WWW Q W Q W Q W Q Q Q E E E E E E 

 

Runy

runy aphelios

 

Budowanie postaci

Start:

dorans bladehp

Ważne przedmioty dla Apheliosa:

runaans huricanebtiemortal

Buty:

berserkers lub plated steelcaps lub mercury's treads

Oceń wpis!
[Ocen: 1 Średnia: 5]